W dniach od 9 do 13 października 2017 r. odbędzie się pierwszą edycja „Festiwalu Smaku Zagłębie”. Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Informacja prasowa


Największy festiwal kulinarny odbędzie się tym razem w aż 4 miastach Zagłębia Dąbrowskiego – w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Zawierciu.

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

Stawiają na różnorodność

„Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają zagłębiowską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie” – tłumaczy Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu: starter + danie główne w cenie 20 zł, a kawiarnie zestaw: napój + deser za 10 zł. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. – Już wkrótce dostępna będzie oficjalna i zamknięta lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – obiecuje Kamil Dutkiewicz.

Będą nagrody

Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Bydgoszczy, Opolu, Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach, Tychach, oraz Bielsku-Białej i wszędzie odniosło wielki sukces. Zapraszamy na oficjalną stronę www.Festiwal-Smaku.pl oraz na specjalny fanpage Festiwal Smaku Zagłębie.