Długo wyczekiwane wydarzenie startuje już 9 października. Przez pięć dni będziemy mogli odwiedzać najlepsze zagłębiowskie restauracje i kawiarnie, by delektować się festiwalowymi potrawami.

Informacja prasowa


W dniach 9-13 października najlepsze restauracje oraz kawiarnie w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Zawierciu będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei slow food oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

To świetna okazja dla wszystkich mieszkańców tych miast, by wziąć udział w kulinarnej podróży. Każda z uczestniczących w wydarzeniu restauracji i kawiarni przygotowała specjalne dania, które będzie można skosztować w wyjątkowych cenach – 10 zł za zestaw: napój i deser oraz 20 zł za zestaw: przystawka i danie główne.

Dostępna jest już lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Możecie je znaleźć na naszym profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej. Będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – informuje Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Wśród dań znalazły się w większości dania autorskie, oryginalne i zaskakujące zarówno treścią, jak i formą. Na festiwalowych smakoszy czekać będą niebanalne zupy oraz dania z różnych zakątków świata. Nie zabraknie pysznych deserów w towarzystwie aromatycznej kawy w wielu odsłonach. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w Festiwalu Smaku.

Odwiedzajcie lokale, dzielcie się swoimi opiniami, recenzjami i zdjęciami na naszym fanpage’u. Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od naszych Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA i wielu innych – dodaje Kamil Dutkiewicz.

Gdzie szukać lokali biorących udział w akcji?

Aktualizowaną listę lokali oraz galerię zdjęć menu festiwalowego znajdziecie na www.facebook.com/festiwalsmakuzaglebie oraz na oficjalnej stronie organizatora http://www.festiwal-smaku.pl.  Dostępna jest również aplikacja mobilna na Android, gdzie znajdziecie wszystkie lokale biorące udział w festiwalu, dokładne menu ze zdjęciami oraz intuicyjną mapę z nawigacją.

Pełna lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku:

Sosnowiec
Dojo Sushi Bar
Magiel Kulinarny
Restauracja Lolo Rosso
PEZZO PIZZA
Benny’s Sosnowiec

Dąbrowa Górnicza
Pogoria Residence & Restaurant
Well Done Dąbrowa Górnicza
Restauracja Hotel Shuma
MasterBistro
Dolce Vita Dąbrowa Górnicza

Czeladź
Smak do kwadratu
Restauracja Francuska Bajadera
Restauracja i Hotel Rycerski***
Szafranowy Dwór
Daito Sushi

Zawiercie
Bistro Tagine
Cukiernia-Kawiarnia SKAŁA
Cezar Centrum Bankietowe