Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Sosnowiec 1918-2018” odbędzie się w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu w dniu 28 czerwca o godzinie 18.30.

Autor: Rafał Opalski


 

W tym roku członkowie Stowarzyszenia Miłośników Fotografii byli wyjątkowo często widziani na terenie Sosnowca, zbierając materiał do kolejnej wystawy. Najpierw przeprowadzili kwerendę w zbiorach Muzeum w Sosnowcu i innych kolekcjach, wybrali archiwalne fotografie naszego miasta, po czym zrobili współczesne zdjęcia tych samych miejsc uwieczniając zmiany, które zaistniały przez te wszystkie lata. Porównanie robi wrażenie i pokazuje, jak bardzo zmieniło się miasto, choć są także jego fragmenty, które oparły się czasowi i zachowały niemal identyczne jak przed laty.

Większość zdjęć archiwalnych wykorzystanych do wystawy pochodzi z Muzeum w Sosnowcu. Materiał uzupełniły też zbiory pani Hanny Dobieckiej, rodziny pana Zbigniewa Krawczyka, Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Polony.

Zdjęcia będą pokazane parami w zestawie: stare-nowe, a każda z par zdjęć zostanie opatrzona zwięzłym opisem, który zawsze zawierać będzie lokalizację prezentowanego miejsca i datę wykonania archiwalnego zdjęcia. Wszystkie współczesne zdjęcia zostały zrobione w 2018 roku.

Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Sosnowiec 1918-2018” odbędzie się w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu w dniu 28 czerwca o godzinie 18.30. 

Co:        wystawa fotograficzna „Sosnowiec 1918-2018”

Gdzie:   Energetyczne Centrum Kultury, ul. Będzińska 65

Kiedy:   28 czerwca 2018 r. godz. 18.30

Autorzy zdjęć: Adam Bit, Zdzisław Biernaś, Joanna Bratko-Lityńska, Ewa Chrapka, Jerzy Chrapka, Ireneusz Czechowicz, Jadwiga Grzyb, Dawid Juszczyk, Joanna Kawoń, Michał Kusiak, Marek Lityński, Zbigniew Nobis, Wojciech Skórka, Wiesława Stawarz, Waldemar Śledzikowski, Aleksandra Wójcik, Zbigniew Zdzienicki