Grudzień to święta, a jak święta, to muszą być i prezenty. 19 grudnia Frontside i Decapitated postanowili zawitać do Mega Club w Katowicach, by złożyć podarki pod choinką muzyki…

Tekst: Radek Struzik, Zdjęcia: Radek Struzik


…po czym podlali drzewko łatwopalnym moczem i podpalili… Ogień rozniecały Totem i Materia. Było bardzo gorąco, głośno i wesoło, czyli tak, jak podczas dobrego gigu być powinno.

Jako miłośnik betonowej nuty, z wywieszonym jęzorem i śliną na twarzy pognałem do Mega Club w Katowicach, by usłyszeć Frontside na żywo. Cóż, oddany, acz skromny fan, nie przepuści okazji, gdy znajome dźwięki płyną w prawdopodobnie najbardziej rockowej knajpie w okolicy. Jeśli dodać do tego jeszcze możliwość wykonania kilku ujęć spod samej sceny, radość można klasyfikować gdzieś pomiędzy euforią a ekstazą.

Frontside i Decapitated na KnockOut Tour 2015

Katowicki koncert zorganizowany w ramach trasy KnockOut Tour 2015 był już przedostatnim z serii, ale zmęczenia po stronie wykonawców próżno było szukać. Wszyscy dali z siebie to, co najlepsze. Iskrę podłożyła Materia, ogień podniecała Wera wraz z zespołem Totem oraz gościnnym występem Aumana, który to już po chwili pojawił się z pełnym składem Frontside, tym razem ze wsparciem Astka. Wszystko to przed wieńczącym wieczór występem Decapitated. Jakkolwiek zagmatwanie by to nie brzmiało, świadczy o jednym – wszystkie te kapele znają się doskonale i potrafią wspólnie dać świetne szoł. Tak też było i tym razem. Misterium muzyki szarpanej prądem zostało odprawione, a nazajutrz karawana ruszyła dalej, by z wielkim hukiem zakończyć swą trasę koncertem w Krakowie.

Co prawda, fotografia muzyki przypomina nieco malowanie zapachów. Takie jednak trudności, podobnie jak zagrożenie głuchotą i stratowaniem przez rozgrzany tłum, dla dzielnego reportera wszechrzeczy nie mogą stanowić choćby najmniejszej wymówki. Tym samym, nie zważając na trudy, udało się dotrzeć do fosy Mega Club i wykonać kilka ujęć z koncertów Frontside i Decapitated, które teraz z największą przyjemnością możemy zaprezentować poniżej.

Fotorelacja